Ця терапія прийшла до нас з Ізраїлю, а в перекладі з івриту «Хібук» – це обійми.
Тобто Хібукі – це собака-обіймака із довгими лапами на липучках, які дозволяють дитині бути нерозлучною з терапевтичною іграшкою стільки, скільки потрібно.
Метод Хібукі-терапії заснований на міцній теоретико-методологічній базі та показує високу ефективність в роботі саме з психологічною травмою у дітей.
У 95% дітей після проходження повного курсу (6-10 зустрічей) Хібукі-терапії симптоми психологічної травми були повністю нівельовано.
Деталі на сайті методу https://www.hibukitherapy.com та у фейсбук групі. До проходження курсу долучився 31 фахівець. Усі учасники курсу отримали методичні матеріали.
Протягом 8 занять бібліотекарі:
- вивчали питання травми, травмотерапії, хібукі-терапії, введення в метод, підходи до першої зустрічі з дітьми, роботу з батьками;
- знайомилися з досвідом роботи у реабілітаційних таборах, вивчали засоби арт-терапії. Окремо дослідили застосування методу в роботі з дітьми з особливими потребами.
За результатами навчань у деякі громади вже розпочали використання методу — у Покровській громаді цей метод буде впроваджено в межах культурно-спортивного заходу. А Бібліотека на Пріорці м. Києва вже провела першу зустріч Хібукі із дітьми.
Можливість навчання безпосередньо у Дафни Шарон Максимов – педагога-психолога, міжнародного спеціаліста з травмотерапії у дітей та підлітків, авторки методики Хібукі-терапії в Україні забезпечена в рамках проєкту “Здорові бібліотеки”.